De vier albums die Indigo de Souza tot dusver heeft gemaakt zijn 100% consistent wanneer het gaat om de covert art (niet echt mijn smaak overigens), maar in muzikaal opzicht zit er wel wat verschil tussen de albums van de muzikante uit Asheville, North Carolina. Het deze week verschenen Precipice is vooralsnog de uitbijter in het genre van Indigo de Souza, want ze gaat dit keer voor pop. Dat betekent dat we minder gitaren en meer elektronica horen en dat de songs van de Amerikaanse muzikante wat toegankelijker klinken en wat minder rammelen. Het is absoluut even wennen, maar de kwaliteit komt wat mij betreft ook dit keer weer boven drijven.
De Amerikaanse muzikante Indigo de Souza maakte met I Love My Mom en Any Shape You Take twee albums met wat gruizige indierock en het zijn twee albums die wat mij betreft veel meer aandacht en waardering hadden verdiend dan ze uiteindelijk hebben gekregen. De wat rammelende songs van de muzikante uit North Carolina waren lekker eigenzinnig, maar je hoorde op haar eerste twee albums ook dat ze een goed gevoel heeft voor het schrijven van aansprekende songs en dat ze kan zingen.
Op haar eerste twee albums werkte Indigo de Souza samen met respectievelijk MJ Lenderman en Brad Cook en dat zijn niet de minsten. Op het net iets meer dan twee jaar geleden verschenen All Of This Will End hield Indigo de Souza vast aan de getekende en wat lugubere cover art, maar in muzikaal opzicht klonk haar derde album net wat anders. De muziek van de Amerikaanse muzikante rammelde nog altijd en klonk bij vlagen nog heerlijk gruizig, maar samen met wederom een aansprekende producer, dit keer Alex Farrar, sleutelde ze ook aan een net wat toegankelijker en voller indierock geluid.
Het is een geluid dat een groter publiek aan had kunnen of misschien wel aan had moeten spreken, maar ook All Of This Will End werd helaas niet overladen met superlatieven of aandacht. De muziekwereld is af en toe moeilijk te begrijpen. Deze week is het vierde album van Indigo de Souza verschenen en ook Precipice kan weer rekenen op mijn aandacht en sympathie.
Ook Precipice is weer voorzien van de inmiddels bekende covert art van de muzikante uit Asheville, North Carolina, maar in muzikaal opzicht kiest Indigo de Souza dit keer voor een duidelijk andere weg. Ze liet keer North Carolina achter zich en ging naar Los Angeles om daar te werken met producer Elliott Kozel. Het is voor mij een wat minder bekende naam en waar de producers waarmee Indigo de Souza op haar vorige albums werkten vooral verbonden zijn met indierock, is de naam van Elliott Kozel vooral gerelateerd aan popalbums.
Dat is te horen op Precipice, want op haar vierde album neemt Indigo de Souza nadrukkelijk de afslag richting pop. Gitaren hebben een flinke stap terug gedaan op het nieuwe album van de Amerikaanse muzikante, terwijl elektronica flink aan terrein heeft gewonnen. Bij eerste beluistering van het album kon ik nauwelijks geloven dat het om een album van Indigo de Souza ging, maar het is toch echt zo.
In een aantal songs op Precipice slaat ze misschien wel erg ver door richting elektronische pop, maar gelukkig heeft Indigo de Souza haar eigenzinnigheid behouden en blijft ze songs maken die de fantasie prikkelen. Of de Amerikaanse muzikante met Precipice de sprong naar een groter publiek gaat maken durf ik te betwijfelen, want de critici zijn ernstig verdeeld over de nieuwe weg die Indigo de Souza is ingeslagen, terwijl liefhebbers van elektronische popmuziek haar songs waarschijnlijk te eigenzinnig zullen vinden.
Voor liefhebbers van de vorige drie albums van Indigo de Souza is het absoluut even wennen en zelf had ik in eerste instantie ook wel wat moeite met Precipice, maar net als op de vorige albums van de muzikante uit Nashville valt er bij herhaalde beluistering steeds meer op zijn plek en overtuigt ze met haar songs en zang. Van mij mag Indigo de Souza op haar volgende album weer opschuiven richting indierock, al vind ik het ook prima als ze me blijft verrassen. Erwin Zijleman
De muziek van Indigo de Souza is ook verkrijgbaar via de bandcamp pagina van de Amerikaanse muzikante: https://indigodesouza.bandcamp.com/album/precipice.
Precipice van Indigo de Souza is verkrijgbaar via de Mania webshop: